Průvodce: Vše, co potřebujete vědět o remarketingu

Po dlouhé odmlce publikací z více než oprávněného důvodu (více vám prozradíme již brzy) jsme zpět s novým obsahem . Dnes jsem se chtěl vrátit s jedním z témat, které mě na online marketingu nejvíc baví. Důkazem toho je těchto více než 1500 slov o remarketingu . V tomto článku postupuji kousek po kousku vším, co tato marketingová technika zahrnuje, od její nejzákladnější definice až po to, co nám přinese budoucnost.

Obsah Skrýt ]

  • 1.- Definice remarketingu
    • 1.1.- Rozdíly mezi remarketingem a retargetingem
  • 2.- Typy remarketingu, které existují
    • 2.1.- Remarketing v Google Adwords
    • 2.2.- Remarketing v reklamách na Facebooku
    • 2.3.- Remarketing na Twitteru
    • 2.4.- Remarketing na jiných platformách
  • 3.- Disciplíny, které je třeba zvládnout odborníkem na remarketing
  • 4.- Účinnost remarketingu
    • 5.- Remarketing budoucnosti
    • 5.1.-Retargeting a velká data.
    • 5.2.-Využití CRM a retargetingu.
    • 5.3.- Retargeting vyhledávání.
    • 5.4.- Retargeting e-mailu.

1.- Definice remarketingu

Remarketing je online reklamní technika, která nám Zvláštní vedení umožňuje „znovu zachytit“ návštěvy našich webových stránek a dokončit proces, který návštěvy na webových stránkách nechaly čekat.

Internet je plný rušivých prvků a je obvykle zcela běžné, že uživatel při procházení webu narazí na vyskakovací okno s dalším prodejem, zprávu na Facebooku nebo novou konverzaci na WhatsApp. Uživatel pravděpodobně opustí web (a akci registrace, nákupu nebo čtení). Prostřednictvím remarketingu můžete přimět uživatele, aby se na daný web vrátil. Toho je dosaženo zobrazováním konkrétních reklam návštěvníkům, kteří navštívili naše webové stránky. Abyste rozuměli, prostřednictvím této techniky  je uživatel sledován reklamami, aby se vrátil na web a dokončil akci, na kterou čekal.

Tyto reklamy lze zobrazovat prostřednictvím Google Adwords a na většině sociálních sítí, jako je Facebook a Twitter. K tomu musíme na naše webové stránky nainstalovat pixel, který nám tyto platformy běžně poskytují.

Skutečnost, že se jedná o více zaměřenou reklamu než obvykle, způsobuje nárůst konverzí . Reklama se zobrazuje lidem, kteří již znají naše webové stránky a dokonce i těm, kteří již nakoupili nebo jsou v procesu nákupu, protože může být zobrazena normální reklama nebo může být dokonce nastavena tak, aby uživatel, který má opuštěný košík, v internetovém obchodě se zobrazí konkrétní reklama na daný vůz.

1.1.- Rozdíly mezi remarketingem a retargetingem

Lidé se vždy ptají, jaký je rozdíl mezi remarketingem a retargetingem. Tato pochybnost vzniká, protože se často používají zaměnitelně. No, není v tom žádný rozdíl . Je to stejné a lze použít jeden nebo druhý výraz.

Zvláštní vedení

Termín remarketing je ten, který Google používá k definování této techniky v Adwords. Proto se zpočátku hovořilo o remarketingu, když byla tato technika provedena v Google Adwords, a o retargetingu na jakémkoli typu online platformy. Postupem času se však oba termíny používaly zaměnitelně a dnes můžeme říci, že jde o synonyma.

2.- Typy remarketingu, které existují

Podle platformy, kde budeme remarketing i de senere år har teknologiens  dělat, můžeme rozlišit několik typů. Cíl a technika jsou nakonec stejné, ale existují určité rozdíly, jak uvidíme v každé z různých částí.

2.1.- Remarketing v Google Adwords

Jedním z nejdůležitějších dx leads  který existuje, je Google Adwords . Pokud nevíte, o čem mluvím, Google má reklamní systém, který funguje následovně: Sdružuje webmastery a společnosti se zájmem o inzerci online.

Skutečnost, že existuje velké množství webmasterů, kteří používají Google Adwords (pro webmastery se nazývá Google Adsense), dává remarketingové technice svůj lesk. To je velmi dobré pro dosažení ztracených prodejů, ale také pro vybudování značky , protože pocit, že jste skvělá společnost, když jste na všech webových stránkách, lze dosáhnout bez spousty peněz. S Google Adwords a remarketingem můžeme pronásledovat uživatele téměř jakýmkoliv webem.

Pro použití této techniky v Google Adwords je nutné vložit štítek na web a vytvořit seznamy s návštěvami, které přicházejí. Poté zbývá pouze navrhnout kampaň a konkrétní reklamy pro každý z těchto seznamů.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *